Pagina 1 van 1

Ontstaan Tinitus door Terbinafine (medicijn tegen schimmel)

Geplaatst: di 26.07.2016 14:41
door WBakker
Ik heb sinds enkele weken last van tinitus zonder schijnbaar aanwijsbare oorzaak.
Nu las ik dat sommige medicijnen tinitus kunnen veroorzaken. Ik gebruik sinds 4 maanden een medicijn tegen kalknagels dat ik moet innemen.

De naam is Terbinafine. Hij staat niet in de lijst. Is er iemand bekend dat dit medicijn (of vergif hoe je het wilt noemen) oorsuizingen zou kunnen veroorzaken?

Verder vroeg ik me af of je nog moet oppassen met zwemmen en vliegen. Ik ben sinds enige tijd fanatiek aan het zwemmen en vlieg vaak.


Alvast bedankt voor jullie reactie!!

Re: Ontstaan Tinitus door Terbinafine (medicijn tegen schimm

Geplaatst: di 26.07.2016 19:16
door Frits
Met Terbinafine heb ik wel ervaring. Ik had toen al
tinnitus dus het is niet door dit middel ontstaan.

Of het er erger door is geworden is moeilijk te bepalen.
Verergering kan door verschillende oorzaken komen.
Met name stress.
De oorzaak van tinnitus is meestal niet te achterhalen.

Terbinafine is een middel tegen schimmelinfecties. Het
wordt meestal als een kuur voorgeschreven. Maak de
kuur af en zie dan hoe het verder gaat.

Over vliegen is op dit forum al heel veel geschreven.
Gebruik dus de zoekfunctie. De meesten hebben er
niet zo erg veel problemen mee. Wel worden er vaak
oordoppen gebruikt om de luchtdrukverschillen op te
vangen. Die zijn te koop al dan niet op maat gemaakt
bij iedere audicien.

Ook voor zwemmen kan je de zoekfunctie gebruiken.
Ikzelf zwem niet. Niet vanwege de tinnitus maar andere
problemen.

Sterkte er mee.